Екстратонка керамічна плитка – актуальна тенденція

Кераміка за своєю суттю – це тривимірний матеріал. Традиційно, компанії виробляли багатий асортимент форматів і розмірів, змінюючи лише дві складові: довжину та ширину. Таким чином, у нашому розпорядженні величезний вибір моделей та розмірів, які підходять для укладання в будь-якому просторі. Але протягом останніх років у гру набув третій вимір, що збільшує асортимент рішень для виконання проектів.

Одна з головних тенденцій, характерних для сучасної кераміки, полягає в тому, що вироби стають тоншими. Замість стандартної товщини близько 8 мм дедалі частіше з’являється плитка від 5 мм до 3,5 мм. Це справжня еволюція у сфері кераміки, яка несе із собою безліч переваг для споживача та навколишнього середовища.

Плитка мінімальної товщини пропонує різноманітні можливості. Вона призначена як нового будівництва, так реставрації. При цьому значно скорочуються витрати на виконання проекту, оскільки допускається укладання на покриття. Легка вага виробів спрощує транспортування та полегшує роботи на місці.

Крім того, найчастіше витончена або тонка кераміка представлена у широких форматах, що забезпечує вражаючу багатофункціональність. Завдяки впровадженню технології ламінування сьогодні можна виробляти керамограніт великого розміру (до 300×100 см) та малої товщини (до 3,5 мм) із збереженням механічних та естетичних властивостей продукту.

За допомогою таких керамічних панелей виходить комплексне оздоблення інтер’єрів. Вони застосовуються не тільки для стін та підлог, але й для облицювання дверей чи шаф, що дозволяє вписати їх у простір та зробити практично невидимими. В результаті для облицювання та меблювання ванних кімнат та кухонь використовується лише один матеріал: гігієнічний, стійкий до різних впливів і не змінює свій зовнішній вигляд.

Для меблів і настінного оздоблення в інтер’єрах підійде плитка товщиною 3 мм, як покриття для підлоги (всередині і зовні), а також для оформлення зовнішніх стін (наприклад, вентильовані фасади) рекомендується вибирати панелі 6 мм.

Що стосується покриттів, то на ринку представлено безліч варіантів: вироби, пофарбовані по всій товщині; ультраблискуче полірування; цифровий декор. Тонкий керамограніт має всі властивості, властиві матеріалу: висока опірність появі плям і подряпин, простота чищення та обслуговування, стійкість до змін температур.

Екологічність кераміки такого типу очевидна: скорочується кількість використовуваної сировини, знижуються енергетичні витрати для випалу виробів, зменшується вага та витрати на перевезення.

Але є й протилежна тенденція — виробництво керамограніту подвійної товщини (20 мм). Крім своїх виняткових технічних характеристик, він гарантує підвищену опірність зламу, тому особливо підходить для зовнішнього застосування.

У цьому випадку допускається традиційне укладання в приватних та громадських зовнішніх просторах або створення модульних фальшпідлог. Другий варіант – ідеальне рішення, коли необхідно сховати комунікаційне обладнання, яке потребує частого обслуговування чи перевірки. Крім того, модульні фальшпідлоги забезпечують водовідведення під час дощу, виключаючи можливість затоплення та полегшуючи повторне використання води.

Comments are closed.